Nowy rok szkolny dzieci ze szkoły przy Cybisa przywitają z nowym, długo wyczekiwanym boiskiem. Szkoła walczy o nie od kilkunastu lat. Dzielnica właśnie ogłosiła przetarg.

Szkoła przy Cybisa od lat cierpi na brak obiektu sportowego z prawdziwego zdarzenia. Placówka ma maleńką salę gimnastyczną a stare asfaltowe i niewymiarowe boisko pamięta ma ponad trzydzieści lat i nie jest używane.

– Często parkują tu samochody, a więc boisko zamieniło się w parking – mówią rodzice uczniów.

Burmistrz obiecał, że boisko powstanie w 2017 roku. I wszystko wskazuje na to, że obietnicy dotrzyma. Dzielnica właśnie ogłosiła przetarg na budowę obiektu, którą podzielono na dwa etapy.

W pierwszym powstanie boisko do piłki nożnej o wymiarach 42×20 m wraz z odwodnieniem i oświetleniem oraz mini siłownia plenerowa. Budowa ma się zakończyć do 16 sierpnia, a więc boisko będzie służyć uczniom od nowego roku szkolnego.

Drugi etap to budowa boiska do koszykówki, boiska do siatkówki, bieżni oraz skoku w dal. To dzielnica zostawia sobie na później – na przyszły rok. Choć jak zapowiada burmistrz w przypadku znalezienienia wolnych środków w budżecie dzielnicy urząd jest gotowy ogłosić przetarg i rozpocząć budowę jeszcze w tym roku.

Budowa nowego obiektu sportowego będzie kosztowała ponad milion złotych.

Podstawówka przy Cybisa to jedna z dwóch szkół na Ursynowie, które nie mają porządnego boiska. W tym roku dzielnicy udało się wygospodarować pieniądze na projekt boiska przy Szkole Podstawowej nr 81 na Puszczyka – budowa rozpocznie się w 2018 roku.

 

Źródło: http://www.haloursynow.pl/artykuly/cybisa-podstawowka-doczeka-sie-wreszcie-porzadnego,7631.htm