W 1996 roku w ramach Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk Walki zaczęła działać organizacja regulaminowa o nazwie Polskie Stowarzyszenie Pak-Hok Kung Fu. Od 1999 roku Polskie Stowarzyszenie Pak-Hok Kung Fu zostało wpisane do rejestru stowarzyszeń kultury fizycznej i związków sportowych. Funkcję Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Pak-Hok Kung Fu pełni Pan Artur Dybcio, będący inicjatorem i instruktorem z najdłuższym stażem w Stowarzyszeniu. Artur Dybcio przez lata swojej działalności instruktorskiej wyszkolił i zaszczepił wśród dzieci, młodzieży i dorosłych chęć do uprawiania kung-fu. Dzięki jego fascynacji i zaangażowaniu instruktorzy uzyskujący możliwość prowadzenia zajęć odznaczają się bardzo dobrym wyszkoleniem. Instruktorzy posiadają wykształcenie pedagogiczne.

Najważniejszym elementem na naszych zajęciach są formy – czyli zbiory technik o bardzo skomplikowanej strukturze, które pozwalają na doskonalenie własnego ciała. Drugim wiodącym stylem w Polskim Stowarzyszeniu Pak- Hok Kung Fu jest Chin-Na – przez twórców nazywana Chińskim Ju Jitsu. Techniki zawarte w tej odmianie Kung Fu zawierają szereg technik obezwładniających stosowanych w celu samoobrony. Trzecim stylem uprawianym w naszym Stowarzyszeniu jest „Długa Pięść”, styl ten można podciągnąć pod zespół technik sportowo-użytkowych. Charakterystyka styli dominujących w Polskim Stowarzyszeniu Pak-Hok Kung-Fu pozwala na odnalezienie swojego hobby, które można rozwijać latami dla podtrzymania dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Jest to znakomity sposób na odreagowanie stresów dnia codziennego i zawarcie nowych przyjaźni. Zawodnicy Stowarzyszenia uczestniczą w zawodach zarówno międzyselekcyjnych, jak i zewnętrznych oraz biorą udział w licznych pokazach.

Polskie Stowarzyszenie Pak-Hok Kung-Fu prowadzi zajęcia w Szkołach na terenie Ursynowa. Szkoła Podstawowa Nr 313 im. Polskich Odkrywców przy ul. Jana Cybisa 1 jest placówką, w której zajęcia kung-fu odbywają się od 2003 roku.

Oferta zajęć prowadzonych przez nasze Stowarzyszenie obejmuje różne grupy wiekowe. Dla dzieci najmłodszych (klasy 0, I) zajęcia odbywają się w formie gimnastyki ogólnorozwojowej z elementami kung-fu zaraz po zajęciach programowych. Dzieci najlepiej ćwiczące mają możliwość przejścia do grupy średnio zaawansowanej, w której zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych.

Osoby zainteresowane zajęciami w Polskim Stowarzyszeniu Pak-Hok Kung-Fu zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.kung-fu.waw.pl .