W ramach inauguracji kampanii rowerowych, w tym również Rowerowego Maja, zapraszamy 22 kwietnia zarówno uczniów, jak i rodziców i pracowników szkoły na organizowany pod hasłem Rowerowy Start wspólny przejazd ulicami Warszawy. Imprezę zwieńczy piknik w Multimedialnym Parku Fontann. Na miejscu wystawią się partnerzy kampanii Rowerowy Maj Warszawa i ECC (Europejska Rywalizacja Rowerowa), w której Warszawa wystartuje po raz kolejny.

Piknik obfitować będzie w rozmaite atrakcje. Odbędą się pokazy i nauka jazdy na monocyklu, gry i zabawy integracyjne (m.in. gigantyczne puzzle) oraz kreatywne (tworzenie zabawek). Nie zabraknie też aktywności fizycznej. Na miejscu będzie trampolina dla dzieci oraz rower stacjonarny-prądnica (pedałując będzie można naładować urządzenie mobilne). Rowerzyści będą mogli skorzystać też z usług mobilnej stacji serwisowej i przejechać się rowerem cargo.

Zapraszamy niezależnie od pogody! 🙂

Harmonogram wydarzenia:

– 11:30 a 12:00 a zbiórka na Pl. Zamkowym,

– 12:00 a start przejazdu ulicami Warszawy,

– 14:00 a dojazd pod Park Fontann,

– 17:00 a zakończenie pikniku.

Trasa przejazdu:

Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Rondo de Gaullea, Aleje Jerozolimskie, wiadukt i most Poniatowskiego, rondo Waszyngtona, aleja Zieleniecka, Targowa, Aleja Solidarności, most Śląsko-Dąbrowski, plac Bankowy, Leszno, Okopowa, Stawki, Muranowska, Konwiktorska, Sanguszki, Rybaki

Na czas przejazdu ulice będą zamykane, więc nie odbywa się on w normalnym ruchu ulicznym.

Link do mapy interaktywnej: http://www.traseo.pl/trasa/rowerowy-start

Więcej szczegółów: http://rowery.um.warszawa.pl/aktualnosci/na-g-wnej/rowerowy-start-w-warszawie-ju-22-kwietnia

Zapraszamy do dołączenie do wydarzenia na FB: www.facebook.com/events/1656852471286875

Marcin Górecki

Koordynator kampanii rowerowych