22 listopada 2018r w naszej szkole odbyło się spotkanie z pisarką , p. Agnieszką Kazałą.

Agnieszka Kazała – rodowita Warszawianka, jak sama o sobie mówi, urodziła się z duszą artystki-plastyka, najpierw rysowała po chodnikach, później na sztalugach, a gdzieś po drodze zaczęła pisać książeczki dla dzieci, które sama ilustruje. Kocha muzykę i literaturę, lubi malować portrety ludzi szczęśliwych. Na każdy spacer wybiera się z aparatem fotograficznym, aby uwiecznić to, co najpiękniejsze w każdym zakątku jej miasta. Niejednokrotnie własne zdjęcia wykorzystuje w swoich pracach graficznych.

Od kilku lat jest ilustratorką magazynu muzycznego Presto, dla którego robi rysunki do dodatku dla dzieci Presto Junior .

Na potrzeby Wydawnictwa Literackiego Białe Pióro tworzy okładki do książek polskich autorów, np.: „Zwariowałam”, „Medytacje o 6:38”, „To nie jest rozmowa na telefon”, „Niewiarygodna historia pewnego szkicu”, „Oj, Nellka, Nellka”, „Wcale mi nie zależy”, „O co ci chodzi”, „Wakacje u starożytnych”, a czasem niewielkie rysuneczki ozdabiające ciekawą treść, jak w przypadku: „Zabiorę cię jesienią do Brukseli”, „O pchłach, które miód ukradły”. Współpracuje z innymi wydawnictwami czego przykładem są okładki do książek: „Leśny dworek”, „Nasza paczka”.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA