Zapraszamy na zajęcia z ruchu drogowego dla klas I w ramach programu “Jestem widoczny, jestem bezpieczny”, które odbędą się 20.02.2018r. (wtorek) na forum szkoły o godz. 13.50.

 

Szanowni Rodzice,

Od lutego na terenie naszej dzielnicy rozpocznie się realizacja programu “Jestem widoczny, jestem bezpieczny”, skierowanego do uczniów klas pierwszych wszystkich ursynowskich szkół podstawowych.

Realizacja programu możliwa jest dzięki zaangażowaniu Samorządu Województwa Mazowieckiego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz władz dzielnicy.

Celem programu jest nie tylko skuteczne uczenie dzieci bezpiecznych zachowań na drodze, ale także zwrócenie uwagi osób dorosłych, opiekujących się dziećmi na tą niezwykle ważną tematykę.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Słabo oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się po nich oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawia, że często dochodzi do wielu wypadków. Wielu z tych zagrożeń można by uniknąć przestrzegając przepisów ruchu drogowego i dbając o bezpieczeństwo swoje i innych.

Program “Jestem widoczny, jestem bezpieczny” został przygotowany głównie z myślą o edukacji najmłodszych użytkowników dróg, ale obecność rodziców byłaby dodatkową wartością, z uwagi na rolę jaką odgrywacie Państwo w procesie wychowywania. Spotkania z dziećmi poprowadzą przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Dla uczestników przygotowano szereg atrakcyjnych i aktywizujących zajęć, podczas których pierwszoklasiści, w formie zabawowej będą zdobywali wiedzę na temat tego jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i jak poruszać się po drogach, nie narażając się na wypadek i nie powodując niebezpieczeństw komunikacyjnych. Wszystkie pierwszaki uczestniczące w programie otrzymają dodatkowo zestawy bezpieczeństwa.

Inauguracja realizacji programu odbędzie się 7 lutego br. o godzinie 13.00, w Szkole Podstawowej nr 330 z Oddziałami Integracyjnymi, przy ul. Mandarynki 1. Dyrektorzy pozostałych szkół podstawowych poinformują Państwa o terminie realizacji programu w Państwa szkole.

Mam nadzieję, że program zainteresuje nie tylko uczniów, ale również Państwa. Naprawdę warto spędzić ten czas razem ze swoim dzieckiem. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa we wspólnej zabawie i edukacji.

Burmistrz Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

Robert Kempa